Як не страждати через критику?
- olgabudilnik
- May 25, 2020
- 1 min read
Updated: May 29, 2020
Моя шкільна подруга, психолог, написала цей матеріал для творчих і вразливих створінь, аби полегшити нам життя))) Тож читайте й мотайте на вус))
Провідна потреба творчої людини - самоактуалізація через творчий процес, а також підтвердження власної цінності. Творча людина ідентифікує (пов'язує) себе з продуктом своєї творчості, таким чином, критику свого твору, людина сприймає на свій рахунок, не відділючи його від себе.
- Імпульсивність і емоційність, властиві творчій особистості, роблять її більш чутливою до будь-якої інформації, відповідно, і до критики.
- Творчі люди переживають емоції яскравіше і сильніше, ніж люди з відсутністю творчих здібностей, тому їх реакції на певні події можуть бути досить бурхливими. Зі сторони такий прояв може здатися недоречним.
Як не поранитися через критику:
1. Дайте собі відповідь на питання, на що ви так гостро реагуєте: на форму висловлювання або його зміст?
2. Якщо вас зачіпає форма висловлювання, перепитайте співрозмовника, що саме він мав на увазі. Або попросіть підшукати іншу форму висловлювання.
3. Якщо ж справа в змісті, то варто пам'ятати про те, що смаки у всіх різні і дійсно те, що ви робите, може не всім подобатися.
4. Спробуйте спиратися на тих людей, чию думку ви дійсно цінуєте.
5. Зрештою, це ви приймаєте рішення, на який досвід спиратися: досвід критики або підтримки.
Галина Нумерицька, психолог

Commenti